Aktualności

Artykuły

 • Ogłoszenie o sprzedaży zbędnych składników majątku ruchomego.

  Sąd Okręgowy w Częstochowie działając na podstawie §7 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.05.2010 r. w sprawie i trybu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego, w który wyposażone są jednostki budżetowe (Dz. U nr 114, poz. 761), zwanym dalej Rozporządzeniem,  informuje, iż posiada zbędne składniki majątku przeznaczone do nieodpłatnego przekazania, darowizny lub sprzedaży. Wykaz składników zawiera Załącznik nr 1 i 2 .

  Składniki majątku można oglądać w siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 23/35 po wcześniejszym uzgodnieniu  terminu oględzin.

  Czytajwięcejo:
 • Zakończenie sprzedaży papierowych znaków opłaty sądowej

  E-płatności dla obywatela:  papierowe znaki opłaty sądowej tylko do 30 czerwca 2018 !!!

  Platforma e-Płatności służy do uiszczania wszelkich opłat sądowych. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Opłacanie należności zajmuje mniej czasu i jest łatwiejsze. Przyśpiesza postępowania sądowe i przynosi oszczędności. Dlatego tradycyjne znaki opłaty sądowej po 30 czerwca 2018 r. wychodzą z użycia.

  Czytajwięcejo:
 • Biegły sądowy - odwołanie szkolenia dotyczącego ochrony danych osobowych

  Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że z uwagi na zakres zadań PUODO (dawniej GIODO) związanych z nowymi regulacjami dot. ochrony danych osobowych i wynikającym z tego znacznym obciążeniem nie jest obecnie możliwe przeprowadzenie zapowiadanych wcześniej szkoleń dla biegłych sądowych.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja pt. "Kocham Mamę i Tatę" Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

  Konferencja pt.

  Dnia 26 kwietnia 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbyła się Konferencja pt. "Kocham Mamę i Tatę" Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

  Czytajwięcejo:
 • Wizyta studyjna młodzieży

  15 marca 2018 roku, w ramach prowadzonej przez Sąd Okręgowy i Rejonowy w Częstochowie edukacji prawnej a także w odpowiedzi na zaproszenie rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Częstochowie,  została przeprowadzona wizyta studyjna młodzieży.

  Czytajwięcejo:
 • Rola konstytucji oraz trójpodziału władzy

  12 marca 2018 roku Prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie SSO Rafał Olszewski udzielił przedstawicielom uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Rędzinach wywiadu na temat roli konstytucji oraz trójpodziału władzy.

  Czytajwięcejo:
 • Powołanie wiceprezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie

  Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 marca 2018 roku DKO-I-565-324/18 powołano z dniem 12 marca 2018 roku do pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie Panią Barbarę Sobocińską – sędziego Sądu Rejonowego w Częstochowie, na okres sześciu lat.

  Czytajwięcejo:
 • Powołanie wiceprezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie

  Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 marca 2018 roku DKO-I-565-300/18 powołano z dniem 7 marca 2018 roku do pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie Panią Aleksandrę Korusiewicz – sędziego Sądu Rejonowego w Myszkowie, na okres sześciu lat.

  Czytajwięcejo:
 • Zmiana na stanowisku Rzecznika Prasowego

  Uprzejmie informujemy, że funkcję Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Czestochowie pełni Sędzia Sądu Okręgowego Dominik Bogacz.

  Czytajwięcejo:
 • Biegły sądowy - ochrona danych

  Ministerstwo Sprawiedliwości informuje o możliwości realizacji przez Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych bezpłatnych szkoleń dla biegłych sądowych z zakresu ochrony danych osobowych, mających na celu przybliżenie problematyki zmian w przepisach europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, które zaczną obowiązywać od dnia 25 maja 2018 r.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Prezes Sądu Okręgowego
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2011-11-04
Publikacja w dniu:
2011-11-04
Opis zmiany:
ogłoszenie